Materiały na Wielki Post

Wielki Post I                       Wielki Post II                       Wielki Post III                       Kazania Pasyjne                      
Rekolekcje Wielkopostne                       Drogi Krzyżowe                       materiały Wielkopostne w .pdf

1 kwietnia 2007

kiedy zło staje się dobrem …


Przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch Angelo Bagnasco, w sobotę wyraził opinię, że uznanie praw wolnych związków, także homoseksualnych, może w przyszłości doprowadzić do legalizacji kazirodztwa i pedofilii.

Odnosząc się do przygotowanego przez rząd projektu ustawy o przyznaniu niektórych praw wolnym związkom, który w środę ostro skrytykowała w nocie Konferencja Episkopatu Włoch, arcybiskup Bagnasco powiedział, że tego typu ustawodawstwo zaciera różnice w rozróżnianiu dobra od zła.

Według nowego przewodniczącego Episkopatu kryterium oceny staje się zdanie większości opinii publicznej, a to w jego opinii może prowadzić w przyszłości do dalszych wypaczeń.

Dlaczego sprzeciwiać się formom prawnie uznanym, a więc stworzyć alternatywy dla rodziny? Dlaczego miano by się potem sprzeciwić kazirodztwu, jak w Anglii, gdzie brat i siostra mają dzieci, żyją razem i kochają się? Dlaczego miano by się sprzeciwić partii pedofilów w Holandii, skoro istnieje zgoda obu stron?


czytaj dalej


Arcybiskup się myli, bo to nie „zdanie większości opinii publicznej” jest kryterium oceny, ale naciski ze strony wpływowych lobby.