Materiały na Wielki Post

Wielki Post I                       Wielki Post II                       Wielki Post III                       Kazania Pasyjne                      
Rekolekcje Wielkopostne                       Drogi Krzyżowe                       materiały Wielkopostne w .pdf

3 lutego 2009

Europa w majestacie prawa …


Sąd w Edynburgu odebrał szkockiemu małżeństwu prawo do opieki nad wnukami. Dzieci zostaną adoptowane przez parę homoseksualistów. Sędziowie uznali argumenty pracowników opieki społecznej, którzy przekonywali, że dziadkowie są za starzy na wychowywanie maluchów – doniósł dzisiejszy „Dziennik”.

I dalej:

Nie mieli już jednak pieniędzy na apelacje i dalsze procesy. Jedynym pocieszeniem było dla nich to, że - jak zapewniali pracownicy opieki społecznej - pięcioletni chłopczyk i jego czteroletnia siostrzyczka trafią do kochającej rodziny zastępczej. Ze zgrozą przyjęli wiadomość, że nową rodziną zastępczą dla ich wnuków będzie para homoseksualistów. Jakby tego było mało, pracownicy społeczni ostrzegli zdruzgotanych dziadków, że jeśli będą protestować,
to nigdy więcej nie zobaczą wnuków.

Ci “za starzy” dziadkowie to 59 letni dziadek i o 13 lat młodsza babcia. Matka dzieci jest narkomanką pozbawioną praw rodzicielskich, przebywa w zakładzie zamkniętym. Opinię o zastarości dziadków wydała opieka społeczna.

W Szkocji możliwość adoptowania dzieci przez homoseksualistów istnieje od 3 lat. Została wprowadzona przez parlament, mimo 90% sprzeciwu społeczeństwa. Demokracja ewoluje.

za:
Myśl Polska