Materiały na Wielki Post

Wielki Post II                       Wielki Post III                       Kazania Pasyjne                      

12 września 2004

tolerancja w jedną stronę ...

Anthony Browne korespondent "The Times" w Europie pisze:

Wierzę w wolny rynek w świecie religii. Jeśli uważam, że moja wiara jest prawdziwa, to zarazem nieuchronnie uważam, że wszystkie inne są fałszywe. Lecz konkurencja na tym rynku nie przebiega według jednakowych zasad.

- W Arabii Saudyjskiej nie wolno otwierać kościołów, podczas gdy w Europie władze łożą pieniądze na ośrodki muzułmańskie.

- W wielu krajach islamskich chrześcijańskie kaznodziejstwo jest zakazane, natomiast w krajach chrześcijańskich Europy Zachodniej prawo do krzewienia islamu zagwarantowane zostało przepisami prawnymi.

- Chrześcijanie mogą swobodnie przechodzić na islam, jeśli mają na to ochotę, podczas gdy muzułmanina przechodzącego na chrześcijaństwo spotykają groźby, a czasem czeka go nawet wyrok śmierci.

- Papież przeprasza za krzyżowców (chociaż krucjaty były próbą odzyskania dawnych chrześcijańskich ziem), natomiast duchowni po drugiej stronie nawołują do obalenia chrześcijaństwa.

- W krajach chrześcijańskich ludzie, którzy przestrzegają przed islamizacją ? jak dawna gwiazda filmowa Brigitte Bardot ? podlegają sankcjom prawnym.

- Z kolei w krajach muzułmańskich ci, którzy nawołują do islamizacji świata, stają się gwiazdami telewizji.

- Na Zachodzie dzieci uczą się o wszystkich wyznaniach na lekcjach religii, podczas gdy w krajach islamu naucza się, że jedyną prawdziwą wiarą jest islam.

- W efekcie sekretarz z ministerstwa spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii David Blunkett chce zakazać krytyki islamu; z przywileju tego nie korzysta chrześcijaństwo w krajach muzułmańskich.

- Miliony muzułmanów przenoszą się do krajów chrześcijańskich, ale żadni chrześcijanie nie przenoszą się do krajów muzułmańskich.

czytaj dalej ...
lub - Onet.pl

O mojej pracy na islamickich Komorach:

- Moja "przygoda misyjna" na Komorach
- Archipelag Komorów
- Misje na Komorach
- Misje na Komorach cz. 2