Materiały na Wielki Post

Wielki Post I                       Wielki Post II                       Wielki Post III                       Kazania Pasyjne                      
Rekolekcje Wielkopostne                       Drogi Krzyżowe                       materiały Wielkopostne w .pdf

8 czerwca 2004

świat zwariował ...

W ubiegłym roku brytyjscy właściciele zwierząt domowych (kotów i psów) wydali na nie 11miliardów 230 milionów funtów szterlingów, tj. 20 miliardów dolarów donosi dziennik ?Independent?. Największa część tej sumy została wydana na jedzenie, ale 3 miliardy 200 milionów dolarów poszło na luksusowe ubranka i prezenty. I chociaż globalnie zmniejsza się ilość zwierząt domowych w Wielkiej Brytanii wzrastają wydatki i koszty ich utrzymania.

(...)

Dla porównania w USA wydano na psy i koty 32 miliardy 400 milionów dolarów. W okresie ostatniego Bożego Narodzenia amerykańskie studio filmowe wylansowało nową kolekcję luksusowej odzieży dla piesków i kotków. Prezentowana w Londynie kolekcja zawierała np. satynowy kubraczek dla psa za jedyne 900 funtów (1.650 dolarów) ozdobiony kryształami Swarowski, a także wysadzaną diamentami platynową obrożę za 12.000 (12 tysięcy) funtów czyli 22 tysiące dolarów. Znaleźć można było także zdobione kryształami obroże i smycze po 1.150 dolarów lub miski dla psów za drobne 600 dolarów.

(...)


Duchowe potrzeby psów i kotów też są zaspokajane. W Stamford (w stanie Connecticut) kościół protestancki Episkopalianów zapewnia psom i kotom możliwość komunii św. (?) a także specjalne błogosławieństwa.

(...)


W czerwcu 2002 w Hiszpanii 86 letnia kobieta została porzucona na skraju drogi przez swoje wnuczki. W następstwie sąd w Barcelonie zasądził kwotę 240 euro jako grzywnę dla nieczułych członków rodziny za porzucenie staruszki. Dla porównania kilka miesięcy wcześniej rząd Katalonii wydał rozporządzenie zgodnie z którym właściciel, który porzuca psa lub kota jest obowiązany do zapłacenia grzywny w wysokości 20.000 (20 tysięcy euro).

ten świat rzeczywiście zwariował !!!!

czytaj więcej