Materiały na Wielki Post

Wielki Post I                       Wielki Post II                       Wielki Post III                       Kazania Pasyjne                      
Rekolekcje Wielkopostne                       Drogi Krzyżowe                       materiały Wielkopostne w .pdf

29 stycznia 2005

Siostry od upadłych aniołów ...

Jesteśmy Stowarzyszeniem, które pracuje z dziewczętami i kobietami ofiarami przymuszonej prostytucji. Wiele z nich od lat żyje na ulicy, pochodzą z rozbitych, alkoholowych rodzin, gdzie były świadkami lub ofiarami przemocy. Doświadczając bezradności, smutku, tracą poczucie własnej wartości, poczucie sprawstwa w życiu. Już jako dzieci wchodzą w grupy przestępcze, zarabiają na życie kradzieżami, żebractwem lub prostytucją.

Od stycznia 2002 roku pracujemy jako streetworkerzy na katowickim dworcu, w jego okolicach oraz w miejscach, gdzie przebywają dziewczęta w oczekiwaniu na klientów. Naszym zadaniem jest nawiązanie kontaktu, przedstawienie oferty pomocowej, odpowiedź na konkretne zapotrzebowanie. Prowadzimy pracę socjalną, oferujemy pomoc medyczną, pomoc w załatwieniu dokumentów, pomoc prawnika, psychologa, terapeuty, współpracujemy z kuratorami dziewczyn. Posiadamy zaplecze lokalowe, gdzie umawiamy się na spotkania, udzielamy noclegu w sytuacjach kryzysowych. Odbiorcami projektu pracy ulicznej są małoletnie uciekinierki z domu, które w zamian za nocleg, jedzenie świadczą usługi seksualne, kobiety już trudniące się prostytucją (do 25 roku życia, w wyjątkowych sytuacjach do 30 roku życia) i ich dzieci. Z doświadczenia wiemy, że aby pomóc dziecku trzeba pomóc kobiecie i odwrotnie - skuteczna pomóc matkom korzystnie wpływa na sytuację dzieci.

Czytaj więcej:
- Magdalena - pomoc dziewczętom wykorzystywanym

- Zakonnica od prostytutek